Svět v detailech | Vaše vysněná dovolená v Řecku

Hotel Aldemar Olympian Village *****

kufr pdf

Termín:16.05. (Út) - 23.05. (Út) 2023

změnit termín

Délka pobytu:8 dní, 7 nocí

ID hotelu:732397

Doprava:Letecky

Odletové místo:Varšava

Strava:All inclusive

Cena vč. tax: 19 768 Kč

TripAdvisor cestovatelské recenze
Popis hotelu

Poloha
Luxusní hotel Aldemar Olympian Village ležící v letovisku Skafidii patří do hotelového komplexu Aldemar Resorts. Autobusová zastávka je cca 200 m. Transfer z letiště Kalamata do hotelu trvá cca 2 hodiny, transfer z letiště Araxos/Patra do hotelu cca 1 hodinu (pro odlety z Varšavy prosím zvolte letiště v Araxosu/Patra kvůli kratší doby transferu).
 
Pláž
Široká písečná pláž se nachází přímo u hotelu Aldemar Olympian Village, s pozvolným sestupem do moře. Slunečníky, lehátka a plážové osušky - zdarma.
 
Vybavení
Recepce, lobby, restaurace: hlavní Olympia a Sympossio, Marina (moderní řecká kuchyně), Artemis (a'la carte italská kuchyně), Thalassa (a'la carte s plážovým barem), TV místnost, sauna (za poplatek), úschovna zavazadel, směnárna, půjčovna kol a aut (za poplatek), prádelna (za poplatek), pokojová služba (za příplatek), Abeliona (řecká kuchyně), Ambrosia (občerstvení), hlavní bar Apollo (18:00-00:00), bar u pláže Kioski (10:00-18:00), Cozy; bary u bazénu - Dolfin (10:00-18:00), Fontana (10:00-18:00), Pelagos (10:00-18:00). UPOZORNĚNÍ některé nápoje jsou za příplatek; 4 tenisové kurty (za příplatek, nutná dřívější rezervace), basketbalové a fotbalové hřiště, fitness centrum, bazén (s plavčíkem od června do srpna), miniklub, dětské hřiště, venkovní bazén pro děti, konferenční centrum.
 
Pokoje
Hotel Aldemar Olympian Village nabízí 519 pokojů různých typů, mimo jiné: standardní pokoj s výhledem do zahrady, standardní pokoj s výhledem na moře, pokoj typu bungalov se společným bazénem, ​​apartmán s výhledem do zahrady. V každém pokoji je klimatizace, koupelna, vysoušeč vlasů, zrcadlo, rychlovarná konvice, TV, telefon, lednička, trezor, balkon nebo veranda, minibar (za příplatek).
Standardní pokoj s výhledem do zahrady/na moře - manželská postel nebo 2 samostatné postele + skládací lůžko.
Pokoj typu bungalov - s přímým přístupem do bazénu, manželská postel nebo 2 samostatné postele + skládací lůžko.
Apartmán s výhledem do zahrady - o rozloze cca 43 m² (2 pokoje), ložnice, obývací pokoj, koupelna, možnost přidání dětské postýlky.

Strava
All Inclusive: v hlavní restauraci Olympia - brzká kontinentální snídaně (6:00-7:00, nutná dřívější rezervace), snídaně (kontinentální 7:00-7:30, americký bufet 7:30-10:00); v hlavní restauraci Sympossio - americká snídaně formou bufetu (8:00-11:00); oběd formou bufetu - restaurace Olympia (12:30-14:30, saláty, teplé a studené občerstvení, hlavní chody, pečivo, čerstvé ovoce, zmrzlina, nealkoholické nápoje, džusy, místní pivo a víno, voda), restaurace Ambrosia (12:30-16:00, saláty, teplé a studené občerstvení, hlavní chody, koláče, čerstvé ovoce, zmrzlina, nealkoholické nápoje, džusy, místní pivo a víno, voda; 16:00-17:30 těstoviny, pizza, lehké občerstvení, tortilly, sendviče, koláče, jogurt, čerstvé ovoce, zmrzlina); večeře formou bufetu: restaurace Olympia (19:00-21:30), restaurace Sympossio (19:30-22:00); restaurace a'la carte (2x týdně mohou hosté obědvat v jedné z nich, zdarma): Artemis (italská kuchyně, nutná dřívější rezervace), Abeliona (řecká kuchyně, nutná dřívější rezervace); místní alkoholické a nealkoholické nápoje: hlavní bar Apollo, bar u pláže Kioski; bary u bazénu - Dolfin, Fontana, Pelagos.
 
Sport a zábava
Hotel Aldemar Olympian Village organizuje velmi rozsáhlý animační program. Tenis a stolní tenis, lekce tenisu (za poplatek), plážový volejbal, tréninkové programy s trenérem, fitness centrum, vodní sporty (za poplatek, nutná dřívější rezervace) - mimo jiné: vodní lyže, jízdy na banánech, ringos, kajaky a šlapadla (nutná rezervace), sauna (za poplatek), stolní hry, kvízy, soutěže, šipky, kulečník, lekce jízdy na koni, paintball, lekce plavání, basketbalové a fotbalové hřiště, živá hudba, diskotéky, diskotéky na pláži, taneční soutěže, hry v moři a v bazénu, miniklub, dětské hřiště, venkovní bazén pro děti se skluzavkou, vystoupení v amfiteátru, vodní pólo, gymnastika, step aerobik, vodní posilovna. Navíc je k dispozici náš vlastní Figloklub (od poloviny června do poloviny září), který nabízí animace, hry a aktivity pro děti.
 
Internet
V areálu hotelu Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
***** 

Webové stránky
https://www.aldemarolympianvillage.gr/

Jiné
Cena zájezdu nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše je 4 EUR/pokoj/den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Náš názor
Luxusní, elegantní hotel řetězce Aldemar patří k jednomu z nejlepších objektů na poloostrově Peloponés. Nádherná písečná pláž, velké bazény, skluzavka, krásná zahrada, chutné jídlo, wellness a spousta sportovních atrakcí - to vše přispívá k dovolené na nejvyšší úrovni. Hotel Aldemar Olympian Village doporučujeme zejména rodinám s dětmi. Vřele doporučujeme!
 
Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo možnost využití fakultativních výletů atd.

Den poslední
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště. Návrat do Polska.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Výlety v okolí

FAKULTATIVNÍ VÝLETY (ceny jsou orientační, bez vstupenek)

Argolida
Zveme na celodenní výlet do regionu Peloponés zvaného Argolida - návštěvu Argolické smyčky začneme od starověkého Korintu, místa, kde promlouval sv. Pavel. Následně přejedeme do zachovalého starověkého divadla v Epidauru, které je známé nejen díky své velikosti, ale především úžasnou akustikou, kde i cinknutí mince lze slyšet i v těch nejvzdálenějších řadách. V současné době se v tomto divadle konají starověké divadelní hry bez zvukového systému, zatímco ve starověku bylo toto místo známé díky Asklépiovu chrámu - bohu lékařského umění. Dalším bodem našeho programu je mimořádně krásné město Nafplio, které bylo kdysi hlavním městem Řecka. Následně přejezd do starověkých Mykén - centra mykénské kultury. Uvidíme mimo jiné Lví bránu, citadelu a Atreovu pokladnici zvanou hrobem Agamemnona. Cena cca 60 EUR, nezahrnuje vstupenky.

Peloponéské hory
Výlet začneme přejezdem 22 km dlouhou úzkorozchodnou železnicí soutěskou Vouraikos, která vede z vesnice Diakopto do Kalavrita. Trasa vede přes hory, tunely nad srázy a pod skalními převisy. Navštívíme také Jeskyni jezer, ve které kromě zajímavých stalaktitů a stalagmitů budeme obdivovat také kaskádovitě vytvořená jezera, která jsou v této jeskyni fenoménem. Volný čas v klidném horském městečku Kalavrita, jehož obyvatelé vyrábějí různé místní speciality. Na zpáteční cestě navštívíme klášter Mega Spilio - nejstarší řecký klášter. Cena cca 65 EUR, nezahrnuje vstupenky.

Atény
Výlet pro ty, kteří chtějí poznat historii a nejzajímavější místa hlavního města Řecka. Během výletu s místním průvodcem navštívíme nové muzeum Akropole, v němž jsou umístěny sochy nalezené na slavném kopci. Poté vystoupáme na Akropolis, která je po staletí symbolem města. Uvidíme slavný Parthenón, chrám Athény Parthenos, chrám Athény Niké a Erechtheion. Navíc se vydáme na nejzajímavější místa města - na stadion Kali Marmaro, kde se konaly první moderní olympijské hry, pod budovu parlamentu na náměstí Syndagma, kde uvidíme originální výměnu stráží. Kromě toho bude možnost samostatně prozkoumat obchodní část města a další prohlídky. Cena cca 60 EUR, nezahrnuje vstupenky.

Plavba Korintským průplavem
Výlet začneme obdivováním Korintského průplavu z mostu ležícího na nejvyšším bodě. Následně přejezd do přístavu a plavba lodí podél svislých stěn kanálu. Díky plavbě lze vidět pobřeží dvou moří - Jónského a Egejského moře, které spojuje tento kanál. Cena cca 30 EUR.

Místní krajina
Zveme na odpolední výlet do místních zákoutí Loutraki. Zastavíte na okraji kopce v nádherném ženském klášteře sv. Patapia, odkud se rozprostírá nádherné panorama Loutraki a dvou zátok spojených Korintským kanálem. Uvidíte jeden z nejstarších kamenných majáků, který funguje dodnes. Stojíc nad ruinami Chrámu bohyně Héra pocítíte atmosféru starověkého Řecka. Ochutnáte tradiční řecký alkohol - ouzo a místní občerstvení v tradiční řecké taverně u jezera Vouliagmeni. Pro zájemce možnost koupání nebo procházky podél jezera ke kanálu, který jej spojuje s Korintským zálivem. Cena cca 35 EUR (z Loutraki).

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu 15 osob). Jejich organizátorem není CK, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb. Sestavuje také jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Není možnost platby kreditní kartou.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem/pravidelnou linkou do Kalamaty, letištní poplatky, transfery: letiště-hotel-letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování podle popisu ubytování, služby polsky mluvícího delegáta, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není v popisu hotelu uvedeno jinak) a další osobní výdaje. 
Upozornění! Cena nezahrnuje pobytovou taxu, jejíž výše závisí na standardu hotelu a pohybuje se od 0,5 - 4 EUR/pokoj/den. Poplatek je povinný a hradí se na recepci při ubytování.

Název zájezdu v polském jazyce: Grecja, Peloponez - wczasy

Jiné

PELOPONÉS - obecné informace

Čas
+ 1 hodina (oproti času v ČR).

Úřední jazyk
Řečtina.

Měna
EUR - Euro. Můžete platit kreditní kartou a vybírat z bankomatů. V turistických destinacích je spousta míst kde můžete směnit USD.

Spropitné
Je zvykem nechávat menší částky jako spropitné. To platí zejména u řidičů fakultativních výletů a u číšníků v restauracích. Spropitné může být již připočteno k celkové ceně. 

Vízum
Občané ČR mohou cestovat do Řecka s platným cestovním pasem či občanským průkazem.

Orientační ceny
Oběd v taverně cca od 8 EUR; 1 l vody - 1,5 EUR; pivo v baru od 1,5 EUR; káva v kavárně od 1 EUR.

Pošta
Známka na pohlednici stojí 0,50 EUR. Na mnoha místech jsou poštovní schránky, často bývají také v hotelech.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými zástrčkami fungují bez problémů.

Telefony
Mobilní telefony fungují v celém Řecku. Seznamte se prosím s tarifními podmínkami roamingu u Vašeho telefonního operátora před odjezdem na dovolenou.

Poloostrov Peloponés
Největší a nejzajímavější poloostrov v Řecku byl kdysi spojen s pevninou pouze úzkou korintskou šíjí, dnes jsou hlavním komunikačním prostředkem mosty. Toto místo je známé díky hezkým oblázkovým plážím (drobné světlé kamínky nebo štěrk), krásné přírodě, pěstování oliv, vinné révy a citrusů. Také se zde nachází nejcennější archeologická naleziště - Olympie, Mykény, Epidauros, Korint a Mistra. Z poloostrova Peloponés je blízko také do Athén, takže ani během dvoutýdenního pobytu se nebude nudit. 

Loutraki
Loutraki jsou proslulé a nejstarší řecké lázně nedaleko Korintského průplavu. Zároveň jsou jedním z nejznámějších řeckých letovisek s mnoha turistickými zařízeními. Pro turisty je Loutraki také skvělým výchozím bodem pro výlety do Athén, Korintu, Mykén a do Epidauros.

Selianitika
Považována za nejkrásnější řeckou vesnici mezi Patrasem a Korintem, je místem odpočinku i pro samotné Řeky. Lenošení a  prázdninová atmosféra, křišťálově čisté vody a blízkost památek, to je perfektní směs pro skvělou dovolenou.

Odlety z: Katovic a Varšavy. Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady.

TripAdvisor Cestovatelské recenze

2. z 3 hotelů v Skafidia

Vynikající
1357
Velmi dobré
639
Průměrné
229
Špatné
105
Příšerné
41
Umístění
Kvalita spánku
Pokoje
Služba
Cena / kvalita
Čistota
Perfektní prázdninový komplex
Hotelový komplex se nachází asi hodinu cesty autobusem od malého vojenského letiště. Byli jsme na dovče od Fischera s 4 letou dcerkou a synama 13 a 20 let. Areál nabízí levnější a dražší ubytování... celá recenze s možností překladu
martinasem, Mělník, Česká republika, 12:06 04.01.2020
Vroni
Krásná dovolená na klidném místě u krásné pláže. Hotel je rozśahlý, ale přesto ne přecpaný. Pokoj se sdíleným bazénem nemá chybu. Na pláži dostatek lehátek pro všechny, jídlo v pohodě, restaurace al... celá recenze s možností překladu
vroni772019, České Budějovice, Česká republika, 22:26 02.08.2019
Dovolená pro tři dospělé
Hotel je asi hodinu cesty autobusem od malého letiště . Na klidném místě . Zaplatily jsme si pokoj z výhledem na moře . Pokoj byl čistý , na přespání prostorný, byl tam koberec. Pro někoho dobře... celá recenze s možností překladu
Simona K, 01:53 20.07.2019

Podobné zájezdy

Hotel Aldemar Olympian Village *****

destinace: Řecko, Pelopones, Skafidia

termín:16.05. (Út) - 23.05. (Út) 2023 (8 dní, 7 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Varšava

strava: All inclusive

Hotel Aldemar Olympian Village
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice *:
Město *:
Psč *:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Rainbow tours IČO: 26859220
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...